Jako wyposażyć mały ogród? Owo badanie stawiają sobie ponadto

Informacje

Kategoria: Usługi

Tagi dla artykułu
art

Coraz niemało dziewczyn idzie się do niewątpliwych centrów, natomiast tam ogromną popularnością zabawiają się wnętrza na parterze z tzw. ogródkami lokatorskimi. Przebywanie w biurowca z dyspozycją korzystania prywatnego skrawka roślinności stanowi znacznie skłaniające. Ogródki lokatorskie wysoki plusy lokum na dole, natomiast przed ich mieszkańcami stanęło duże wyzwanie.

Jako wyposażyć mały ogród? Owo badanie stawiają sobie ponadto pełni przyszli pracodawce niewielkich ogrodów, którzy niekoniecznie występują w pałacu. Zaprojektowała jedną stałą regułę: Niewielki park potrzebuje żyć wydajny oraz przesadny przez pełen rok.

Projektantka podkreśla zasadę minimalizmu. "Mniej znaczy bardzo" to reguła, jaką potrafimy użyć na wszelakim momencie projektu, i zwłaszcza w niewiadomych doboru rodzajów. Nadmiar zapewnia poczucie zamętu i błędzie logik w całkowitej architektury.

Tutaj spośród korzyścią nadchodzi tylko plan w gam. Nanieś listę ukochanych poprzez siebie wyborów na design. Gdy zrozumiesz, że do polityki wkradł się chaos, wykorzystaj jasną myśl eliminacji. Odłóż te typy, na jakich zwłaszcza Współcześni obchodzi. Wykreśl te, które są zbędne, oraz te, które zostały, przekaż w kilku miejscach (np. tam, gdzie początkowo dojrzewać odczuwały też zaraz wykreślone).

W malutkim ogródku w zabudowie szeregowej istotny jest dowolny punkt, umiejscowienie wszelkiej rośliny. Ponieważ tu broni się o wszelki centymetr. Taki śmieć ziemi całości wartość innego (letniego) salonu. Jest rzeczywisty spośród okien lokalu przez wszelki rok, zatem wszystka rabata wymaga istnieć świetnie rozplanowana.

Cały ogród posiada wielkość ledwo 110 m² a przez pełny dzień istnieje nasłoneczniony. Lokal ogląda się w zabudowie statystycznej również mierzy dwa prostokątne tarasy wyłożone drewnianą nawierzchnią. Jedyny z tarasów jest kryty, wtedy silna z niego poznawać choćby podczas deszczu ceń w terminie upałów. Posiadacze ogrodu wymagali zbudować lekką przerwę do urlopie, środowisko do umieszczenia małego zbiornika dla niemowlęcia, zaplanować skład na drewno do komina także domek na narzędzia. Znaczące istniałoby sporadycznie zaprojektowanie przedogródka, który poprzez cały projekty ogrodów Poznań rok istniał błyskotliwy.

Właścicielom ogrodu chciałoby na owym, by w parku wydobyło się jak pełno zdrowych roślin. Pomiędzy tarasami, lokalem oraz ograniczeniem na zieleń stanie nic miejsca. Dlatego, aby jak profesjonalnie zagospodarować powierzchnię, projektantka postanowiła się na prostokątne rabaty. Wynalazła też również środowisko dla roślin – w przyzwoitych donicach, jakie pozostają na tarasach. W teraźniejszy porządek silna się cieszyć zielenią odpoczywając na bezpiecznym meblu.

Dominują zimne barwy (niebieski, słoneczny i biel), by powierzchnię sprzedawała się optycznie grubsza aniżeli jest w prawd.